fbpx
Odbierz trening za pół ceny
Cookies

🍪

Na naszej stronie korzystamy z ciasteczek, ale nie bój się, wszystkie spalisz na naszym treningu!

Schudnąć łatwo i przyjemnie? Oto jak tego dokonać!

Po pierwsze raz na zawsze rozprawmy się z mitem, że można schudnąć z danej partii jak np. brzuch robiąc brzuszki czy nogi biegając czy robiąc przysiady. Niestety choćby skały umiały mówić to nie przeskoczymy genetyki oraz tego, że chudniemy od deficytu kalorycznego. Czyli jesz mniej niż spalasz. Nie ma na to wpływu co jesz, ale łatwiej jest schudnąć odżywiając się zdrowo i daje nam to dużo innych profitów, ale dziś nie będę się w to zagłębiać.

Podopieczna z trenerką Agnieszką


Wiem, że przyszliście tu po konkret, wiec Wam go dam!

JAK SCHUDNĄĆ PROSTO I PRAWIE BEZ WYSIŁKU:

  1. Wysypiaj się. 7-9 h jakościowego snu. Jeżeli nie możesz tego poprawić, bo np.: 2 miesięczne dziecko daje popalić, po prostu omiń ten punkt, nie przeskoczysz rzeczywistości.
  2. Zwiększ liczbę kroków. Norma to plus/minus 10 tysięcy. Zainstaluj aplikacje, sprawdź ile kroków robisz i zwiększ liczbę kroków o 1 tysiąc dziennie, aż dobijesz do 10 tysięcy! Jak masz chęć, może to być nawet 15 tysięcy. Kroki to nie tylko spalone kalorie, ale też odstresowanie i odpoczynek. Czy życie nie byłoby lepsze, gdyby codziennie udało Ci się wyjść na spacer, który dba zarówno o Twoją duszę, jak i ciało? Same plusy – ZERO minusów!
  3.  Pij Halina tę wodę. Nie lubisz? Pij wodę gazowana. Pij herbatę. Dorzuć cytrynę. Kup nowy bidon (to zawsze motywuje). Ważną rzeczą, która na pewno pomoże Ci zwiększyć ilość wypitej w ciągu dnia wody, jest postawienie butelki/dzbanka wody każdego ranka. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile jeszcze wody do wypicia zostało przed Tobą tego dnia.
  4. Usystematyzuj posiłki. Nie, nie musisz jeść ich 5, a najlepiej 3-4. Jeżeli jesz 2 to też to zaplanuj i jedz je o podobnych porach każdego dnia.
  5. Jedz jak jesteś głodna, a nie jak Ci się nudzi, jesteś zła, szczęśliwa lub kiedy czujesz inne emocje, które zajadasz. Ten punkt wydaje mi się kluczowy, bo bardzo dużo zaburzeń odżywiania wynika z tego, że jemy, bo chcemy sobie poprawić humor, a nie zaspokajać głód.
  6. Jedz 80% zdrowych posiłków. Ciężko uwierzyć, ale każdy czasem je niezdrowo. Jak zjesz jedno ciastko, to głowa Ci nie odpadnie, jeżeli jesz zdrowo cały dzień. Lepiej zjeść jedno ciastko jak masz ochotę, niż w weekend zjeść wszystko co popadnie. Dieta powinna być przyjemnością a nie katorgą.
  7. TRENUJ. Znajdź aktywność którą lubisz, albo chociaż taką, od której na samą myśl nie robi Ci się niedobrze (wiem jak jest, czasem nie ma takiej, która sprawia nam przyjemność i to jest okey!)  i  jest większym wysiłkiem niż spacer – aktywność wykonuj od 1 do 4 razy w tygodniu.

Po więcej przydatnych wskazówek, zapraszamy na nasze konto na Instagramie @everybodyhappy_klaudiazajac !